واگذاری ها به بخش خصوصی مطابق قانون است/ امکان ابطال واگذاری وجود ندارد | پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان
پنجشنبه, 25 مرداد 1397
موقعیت شما ---> صفحه اصلی ==> آرشیو اخبار ==> واگذاری ها به بخش خصوصی مطابق قانون است/ امکان ابطال واگذاری وجود ندارد

منوی اصلی

تلفن همراه
مناقصه ها و مزایده ها
آرشیو اخبار
آمار و اطلاعات
گالری تصاویر
مرکز دانلود
لینکهای مرتبط
آخرین وضعیت سهام مخابرات
نظام پیشنهادها
پست الکترونیک
نقشه سایت
نسخه RSS

واگذاری ها به بخش خصوصی مطابق قانون است/ امکان ابطال واگذاری وجود ندارد

چاپ

مهدی عقدائی، معاون سابق سازمان خصوصی سازی کشور با بیان اینکه تمام واگذاری ها در دولت قبل در قالب قانون بوده است، گفت: قانون، اجازه بازگشت شرکت های خصوصی شده به دولت را نمی دهد.
معاون سابق سازمان خصوصی سازی کشور در مصاحبه با هفته نامه تجارت فردا ضمن اعلام مطلب فوق اضافه کرد: تمام واگذاری های دولت قبل در قالب قانون بوده است. در مورد واگذاری های بر مبنای رد دیون هم هر سال در قانون بودجه تصویب می شودکه چه میزان از واگذاری ها در این قالب باشد.

وی افزود: اگر چه تعداد زیادی از واگذاری ها در دولت قبل در قالب رد دیون بوده ، اما سازمان خصوصی سازی این کار را به موجب قانون بودجه انجام داده است.
عقدائی در مورد امکان ابطال واگذاری ها نیز تصریح کرد: اگر قرار باشد کسی حکم به ابطال واگذاری ها بدهد، باید به موجب قانون باشد. یعنی ابطال واگذاری ها نه با مصوبه دولت می تواند انجام شود و نه با دستور هیچ کدام از وزرا و وزارتخانه ها. تنها قانون می تواند اجازه ابطال واگذاری ها را بدهد.
معاون سابق سازمان خصوصی سازی کشور عنوان کرد: بعید می دانم قانونگذاری که قانون واگذاری ها را تصویب نموده، مجددا ریسک کرده و در این شرایط حکم به ابطال واگذاری ها بدهد.
وی با رد اینکه واگذاری های در قالب رد دیون یا سهام عدالت غیرقانونی بوده، خاطرنشان ساخت: اگر واگذاری در قالب رد دیون بوده یا واگذاری ها به نهادهای عمومی، همه بر اساس قانون بوده است. نهادهای عمومی در مزایده شرکت کرده اند، بالاترین قیمت ها را پیشنهاد داده و شرکت ها را خریده اند.
عقدائی افزود: ما از لحاظ قانونی نمی توانستیم بگوئیم شرکت ها را به شما نمی فروشیم. سازمان خصوصی سازی یک دستگاه اجرائی است. اگر نمی خواهند شرکت ها این گونه واگذار شود، باید قانون را تغییر دهند.
وی در پایان گفت: با توجه به حجم واگذاری های صورت گرفته و میزان بدهی های دولت مشخص است که حتی اگر قانونگذار هم حاضر شود قانون قبلی را ملغی کند ، دولت توان باز پرداخت و خرید مجدد این هولدینگ ها را ندارد. پس موضوعی که در مورد لغو واگذاری ها عنوان شده کلا منتفی است، چون نه قانونی است و نه دولت توان مالی اش را دارد.

 
ما 21 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز1159
mod_vvisit_counterدیروز1217
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6227823

 

فیش حقوقی

ذکرروزهای هفته

دعای روزچهارشنبه: یا حی یا قیوم
تماس با مدیرعامل
تماس با اداره بازرسی
تماس با اداره روابط عمومی
فرم رضایت ارباب رجوع
فرم طرح تکریم

پیوندهای مهم

پايگاه دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري
پورتال ايران

آمار سایت

اعضا : 416
محتوا : 1990
لینک وب ها : 63

آدرس :زنجان - جاده گاوازنگ -مجتمع ادارات - شرکت مخابرات ایران-منطقه زنجان   کدپستی:4513733581 دورنگار 33443535-024  پست الکترونیکی:dabirkhaneh@tcz.ir

      

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان محفوظ میباشد.
Powered by : Joomla Developed by :Rose Andishe Hooshmand eng.Co